facebook
00

gün

00

saat

00

dakika

00

saniye

Seçiminizi Daraltın

Marka

Fiyat Aralığı

Sadece

Bellek Türü

Soket Yapısı

İşlemci Nesli

İşlemci Teknolojisi

İşlemci Fanı

Kutu

Grafik Kartı

Sizin İçin Seçtiklerimiz

AMD RYZEN 5 7600X 6 Core, 3,80-5,10GHz, 38Mb Cache, 65W, AM5 Soket, BOX (Kutulu) (Grafik Kart VAR, Fan YOK
STOKTA YOK
9.454,00 TL
8.533,05 TL
%9,7
Liste Şeklinde Göster Katalog Şeklinde Göster
INTEL CORE I3-12100F 3.30GHZ 12MB 1700P TRAY
2.454,88 TL
AMD RYZEN 3 4100 4 Core, 3,80-4,0GHz, 6Mb Cache, 65W, AM4, MPK (Kutusuz) (Grafik Kart YOK, Fan VAR)
2.505,69 TL
AMD Ryzen 3 3200G 3.60GHz 6MB Soket AM4 İşlemci (Fanlı)
2.846,73 TL
AMD RYZEN 5 5500 3.60 GHz AM4 MPK İşlemci
3.305,84 TL
INTEL CORE İ5-11400F 2.6Ghz 12MB 1200p 11.Nesil FANLI VGASIZ
3.649,20 TL
Bu kategoride toplam 378 ürün listeleniyor.

İşlemci, bilgisayarın işlem merkezi olarak işlev görür. CPU, kullanıcı komutlarını yürütmek için diğer sistem bileşenlerini kontrol eder. Programları çalıştıran bilgisayarlar, telefonlar, televizyonlar ve diğer elektronik cihazların bir işlemcisi vardır. CPU, ana karta bağlı bilgisayar sisteminin kalbidir. Bilgisayarın kullanılabilirliğini artıran birkaç temel özelliğe sahiptir. Gamemar, farklı cihazlar için çok çeşitli kaliteli işlemci sunar. Kafan karıştı ise işlemci seçimi için burayı tıkla...

 

İşlemci, Bilgisayarın Birçok Görevi Aynı Anda Gerçekleştirmesini Sağlar.

Tek bir işlemci, artırılmış çoklu görev yetenekleri için farklı görevler arasında hızla geçiş yapar. Bu, işlemcinin hızını artırır ve bilgisayarın en iyi şekilde çalışmasını sağlar. İşlemci, hiçbir verinin kaybolmamasını sağlamak için işletim sistemiyle birlikte çalışır. Çok çekirdekli bir işlemci, birden fazla bileşen ve yalnızca gelen ve giden verileri ileten veri yolu arabirim bileşeni içerir. Çok çekirdekli işlemciler ayrıca bir çekirdeğin diğer çekirdekleri yavaşlatmadan veya tıkamadan görevlerde tam kapasitede çalışmasına izin verir. Masaüstü işlemciler, masaüstü bilgisayarların ihtiyaçlarını karşılar. Masaüstü işlemciler yüksek ısı direnci sunar ve hız aşırtma ile uyumludur. Intel® ve AMD masaüstü işlemcileri en popüler olanlarıdır. Her iki markanın masaüstü işlemcileri, gücü ve performansı artırarak bilgisayarınızın genel performansını iyileştirmeye yardımcı olur.
 

İşlemciler, Bilgisayar Kullanımını Geliştiren Temel Özelliklere Sahiptir.

CPU önbelleği, geçici depolama için bilgisayarın belleği gibi davranır. Bilgisayarın dosyaları hızlı bir şekilde almasını sağlayan hızlı belleğe sahiptir. Soket uyumluluğu, işlemci ve anakart arasındaki arabirimi sağlar. CPU'nun çalışması için anakart soketiyle uyumlu olduğundan emin olun. Entegre grafik işleme birimleri (GPU'lar), grafiklerle ilgili hesaplamaları gerçekleştirir. Yüksek frekanslı masaüstü işlemcileri, cihazınıza daha iyi performans getirir. İşlemci altyapısına bağlı olarak, bazı düşük frekanslı işlemciler, yüksek frekanslı işlemcilerden daha iyi performans gösterebilir. Bir işlemcinin termal tasarım gücü, bir işlemci tarafından yayılan ısı miktarını belirler. CPU için gerekli olan soğutma cihazını doğrudan etkiler.
 

TRAY, MPK, BOX İşlemci Ne demek?

TRAY kelimesinin anlamı tepsi olarak bilinir. Tepsi işlemciler, kutusuz satılan işlemcilerdir. Tepsi işlemcisi, tepsi gibi bir paketten çıkan ve kutusu olmayan bir işlemciyi ifade etmek için kullanılır.
MPK çoklu pakettir. İşlemci ve işlemci fanı içeren bir kutu olarak gelir ancak süslü ambalajı yoktur.
BOX işlemci son kullanıcı için tasarlanmıştır. Güzel bir kutu içinde gelirler ve genellikle standart bir fan ile birlikte gelirler.
 

İntel'in Yeni 12.Nesil işlemcileri.

 


 

xDrive     AeroCool      Asus     Amd     Benq     Cooler Master     Corsair     Cougar     Game Power     GIGABYTE     G Skill     HiPower     Hp     intel     Lenovo     Microsoft     Msi    Nvdia     NZXT     Razer     Samsung     Sapphire     Seagate     Sharkoon     steel series     Tenda     Thermaltake     Tp-Link     Trust     TteSports     ViewSonic     WD     XPG     Zotac     Classone     Rush
 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.