facebook
00

gün

00

saat

00

dakika

00

saniye

Intel i7-12700KF 2.7 GHz 5.0 GHz 25MB LGA1700P

Fiyat:
15.316,46 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

INTEL CORE İ7-12700K 3.6Ghz 25MB 1700p 12.NESIL TRAY
11.868,33 TL
INTEL CORE İ3-12100 3.30GHz 12MB 1700p 12.Nesil TRAY / FAN YOK
3.789,43 TL

Intel i7-12700KF 2.7 GHz 5.0 GHz 25MB LGA1700P


  Intel Turbo Boost Teknolojisi

  Isı ve güç paylaşımından yararlanarak işlemci frekansını dinamik olarak artıran Intel Turbo Boost Teknolojisi, ihtiyacınız olduğunda hızı artırır ve gerekmediğinde güç tasarrufu sağlar.

  Intel Hyper-Threading Teknolojisi

  Intel Hyper-Threading Teknolojisi, fiziksel çekirdek başına iki iş parçacığı sağlar. Birden çok iş parçacığına bölünmüş uygulamalar, aynı anda daha fazla iş yapacak ve daha kısa sürede yapılmasını sağlayacaktır.

  Intel Sanallaştırma Teknolojisi

  Intel Sanallaştırma Teknolojisi (VTx), tek bir donanım platformunun birden çok "sanal" platform olarak hareket etmesine olanak tanır. BT operasyonlarını parçalayarak, boşa harcanan yürütme süresini sınırlar, üretkenliği korur ve yönetilebilirliği artırır.

  Intel Yönlendirilen G/Ç İçin Sanallaştırma Teknolojisi

  Yönlendirilmiş G/Ç için Intel Sanallaştırma Teknolojisi, IA32 (VTx) ve Itanium (VTi) işlemciler için mevcut sanallaştırma desteğini sürdürür ve G/Ç aygıtları için yeni sanallaştırma desteği sağlar Intel VTd, son kullanıcıların sistemlerinin güvenliğini ve güvenilirliğini artırmalarına yardımcı olur ve sanal ortamlarda I/O cihazlarının performansını optimize edin.

  Genişletilmiş Sayfa Tabloları ile Intel VT-x

  İkinci Düzey Adres Çevirisi (SLAT) olarak da bilinen Genişletilmiş Çağrı Tablolu Intel VTx, yoğun bellek kullanan sanallaştırma uygulamalarında hız sağlar. Intel Sanallaştırma Teknolojisi tabanlı ölçeklenebilir sayfalama tabloları, platform sanallaştırma platformları genelinde sayfalama yönetiminin donanım optimizasyonu yoluyla genel bellek ve güç maliyetlerini azaltır ve pil ömrünü uzatır.


  Intel 64

  Intel 64 mimarisi, destekleyici yazılımla birleştirildiğinde sunucu, iş istasyonu, masaüstü ve mobil platformlar arasında 64 bit bilgi işlem sağlar. Intel 6 mimarisi, sistemin 4GB'den fazla sanal ve fiziksel belleği işlemesine izin vererek performansı artırır.

  Yönerge Seti

  Bir komut seti, bir mikroişlemcinin anlayabileceği ve yürütebileceği temel talimatlar ve talimatlardan oluşur. Görüntülenen değer, bu Intel yönerge setinin hangi işlemciyle uyumlu olduğunu gösterir.

  Yönerge Seti Uzantıları

  Komut dosyası uzantıları, aynı işlemleri birden çok veri nesnesi üzerinde gerçekleştirirken performansı artırabilen ek yönergelerdir. SSE (Yayın SIMD Uzantıları) ve AVX (Gelişmiş Vektör Uzantıları) bu talimatların bir parçasıdır.

  Boşta Bekleme Durumları

  Boşta durumu (C durumu), işlemci boştayken güç tasarrufu yapmak için kullanılır. C0, CPU'nun çalıştığını gösteren çalışma durumudur. C1 birinci statik durumdur ve C2 ikinci statik durumdur. Güç tasarrufu işlemleri ne kadar fazla yapılırsa, C durumları sayısal olarak o kadar yüksek olur.

  Gelişmiş Intel SpeedStep Teknolojisi

  Intel SpeedStep Advanced Technology, yüksek performans sunan ve mobil sistemlerin enerji tasarrufu ihtiyaçlarını karşılayan gelişmiş bir teknolojidir. Geleneksel Intel SpeedStep teknolojisi, işlemci yüküne bağlı olarak voltajları ve frekansları koordineli bir şekilde artırır ve azaltır. Gelişmiş Intel SpeedStep® teknolojisi, voltaj ve frekans değişiklikleri ile saat bölümleme ve kurtarma arasında ayrım yapma gibi tasarım stratejilerini kullanarak bu mimariyi daha da ileriye taşır.


  Termal İzleme Teknolojileri

  Termal izleme teknolojisi, kapsamlı termal yönetim özellikleri ile işlemci havuzlarını ve sistemleri termal arızalardan korur. Çip üzerinde dijital termal sensör (DTS), çekirdek sıcaklığını algılar ve termal yönetim özellikleri, güç tüketimini azaltarak ve böylece gerektiğinde sıcaklığı artırarak sistemi normal çalışma sınırları içinde tutar.

  Intel DoğrulamaTeknolojisi

  Intel Kimlik Doğrulama Teknolojisi, çevrimiçi müşteri ve iş verilerinize erişimi tehditlere ve sahtekarlığa karşı korumak için kurcalamaya karşı basit bir yöntem sağlayan entegre bir güvenlik teknolojisidir. Intel® Kimlik Doğrulama Teknolojisi, hiçbir oturum açma girişiminde bulunulmadığını doğrulayarak tek kullanıcı bilgisayarlarından web sitelerine, finans kurumlarına ve ağ hizmetlerine erişimin fiziksel kanıtını sağlar. Intel kimlik doğrulama teknolojisi, web sitenizi ve işletme kimlik bilgilerinizi korumak için iki faktörlü bir kimlik doğrulama çözümünün en önemli bileşenlerinden biri olabilir.

  Intel Deep Learning Boost (Intel DL Boost)

  Yapay zeka derin öğrenme kullanım örneklerini hızlandırmak için tasarlanmış yeni bir dizi yerleşik işlemci teknolojisi. Intel Gelişmiş Vektör Uzantıları 512'yi (Intel AVX512) yeni Vektör Sinir Ağı (VNNI) yönergeleriyle genişletmek, önceki nesillere kıyasla derin öğrenmede çıkarım performansını önemli ölçüde artırır.


  Teknik Özellikler
  Soket YapısıLGA1700 - 12. 13. 14. Nesil
  Diğer Özellikler
  Stok KoduCPUINTI7C12700K2
  MarkaIntel
  Stok DurumuSTOKTA YOK
  Garanti (Yıl)2
  xDrive     AeroCool      Asus     Amd     Benq     Cooler Master     Corsair     Cougar     Game Power     GIGABYTE     G Skill     HiPower     Hp     intel     Lenovo     Microsoft     Msi    Nvdia     NZXT     Razer     Samsung     Sapphire     Seagate     Sharkoon     steel series     Tenda     Thermaltake     Tp-Link     Trust     TteSports     ViewSonic     WD     XPG     Zotac     Classone     Rush
   

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.